Przygoda w Rivellon
Dołącz do Świata Gry

FAQ Użytkownicy Grupy Galerie Rejestracja Zaloguj
Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Szukaj

Uzbrojenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Przygoda w Rivellon Strona Główna -> Tales from Faerun
Autor Wiadomość
Richard
Hero of Rivellon


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1726
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/10
Skąd: Neverwinter

PostWysłany: Czw 10:09, 23 Wrz 2010    Temat postu: Uzbrojenie

Zbroje:

Zbroje lekkie:

*Przeszywanica: Gruby, pikowany kaftan. Jako zbroja używana rzadko ( głównie przez biedniejszych ) z racji słabej defensywy. Nie trudno się temu dziwić. Przeszywanica została stworzona by zakładać ją pod właściwy pancerz.

*Zbroja skórzana: Dobry wybór dla Łowców i Łotrzyków. Zbroja o stosunkowo niezłej obronie nie krępuję ruchów właściciela pozwalając zachować pełną zręczność.

Zroje średnie:

*Koszulka kolcza: Wersja kolczugi dla uboższych wojowników. Jest krótsza i gorzej osłania ciało wojownika ( głównie barki ). Zapewnia jednak niezłą obronę i jest ciekawą i tanią alternatywą.

*Zbroja łuskowa: Zbroja wykonana z dużej ilości metalowych łusek naszytych na skórzany kaftan. Zbroja zapewnia dobrą obronę nie krępując ruchów wojownika w znacznym stopniu.

*Kolczuga: Najpopularniejszy pancerz wśród wojowników. Jest też pancerzem najłatwiej dostępnym. Gęsto plecione stalowe kółka zapewniają obronę porównywalną a może i minimalnie lepszą niż zbroja łuskowa. Kolczuga jednak z racji ciężaru bardziej wojownika krępuje.

*Napierśnik: Zbroja wykonana z metalowych płyt zapewnia przeciętną obronę tułowia odsłaniając przy tym ramiona. Napierśnik jako zbroja wykonana z płyt z racji braku elastyczności dość mocno utrudnia nagłe i agresywne manewry unikowe.

Zbroje ciężkie:

*Zbroja paskowa: Wykonana podobnie do zbroi łuskowej lecz tu łuski zastąpione są metalowymi pasami przymocowanymi do skórzanego kaftanu. Tak wykonana zbroja zyskuje na obronie lecz traci na zręczności, i to w dużym stopniu.

*Zbroja półpłytowa: Zbroja niezwykle ciężka. Wojownik opancerzony w tą zbroją traci na szybkości, refleksie, zręczności. W zamian dostaje jednak świetną obronę. Takiego wojownika nie jest już łatwo zranić

*Zbroja płytowa: O ile w zbroi półpłytowej można by wspomnieć o wolnym biegu czy nieestetycznym uniku o w pełnej zbroi płytowej jest to niemożliwe. Wojownik odziany w najcięższą wytworzoną zbroję przypomina żelaznego golema. Mimo tylu wad defensywa takiego wojownika jest perfekcyjna.

Tarcze:

Tarcze można podzielić na trzy kategorię. Tarcze małe, duże a także pawęże. Jak łatwo się domyślić Najlepszą ochronę zapewniają pawęże. Są one jednak ciężkie i tylko najsilniejsi wojownicy decydują się na taką osłonę. Małe tarcze to zazwyczaj małe drewniane puklerze zapewniające mizerną defensywę. Duże tarcze są czymś pomiędzy. Z racji największego zbalansowania są najczęściej wybierane.

Bronie:

*Buława: Broń na wzór maczugi. Krótka rękojeść z osadzoną na czubku metalową kulą, często naszpikowaną kolcami.

*Ciężki korbacz: Krótka rękojeść z której odchodzi kilka łańcuchów. Na ich końcach osadzone są kule podobne do tych z buławy.

*Ciężka kusza: Broń często stosowana przez magów. Posiada duży zasięg i moc. Amunicją są bełty.

*Długi łuk: Broń prostsza niż kusza. Jest też słabsza lecz te braki nadrabia szybkością. Z łuku można strzelać zdecydowanie szybciej niż z kuszy. Amunicją są strzały.

*Długi łuk refleksyjny: Nie różni się wiele od zwykłego łuku. Tutaj łuk nie posiada prostego łęczyska.

*Długi miecz: Najpowszechniejszy rodzaj broni. Proste ostrze, lecz w rękach dobrego wojownika może stać się narzędziem śmierci

*Halabarda: Broń drzewcowa licząca długość przekraczającą 2 metry, Jest połączeniem włóczni, topora i haka.

*Kama: Można nazwać to sierpem bojowym. Broń często stosowana przez mnichów, stanowi w ich rękach prawdziwe dzieło zniszczenia.

*Katana: Egzotyczny odmiennik długiego miecza. Ostrze jest wykonane z mocniejszej stali a zarazem cała broń jest lżejsza. Na Wybrzeżu Miecza jednak niewielu potrafi się nią dobrze posługiwać.

*Kosa: Tego orężu nie trzeba przedstawiać. Na wsi służy do ścinania siana a na polu bitwy do zabijania niezliczonej ilości wrogów. Z racji ciężaru i wielkości broń lubiana przez barbarzyńców.

*Kostur: Prosty, dwuręczny, drewniany kij.

*Lekki korbacz: Od cięższego odpowiednika różni się wagą a co za tym idzie siłą rażenia. Jest dobrym zamiennikiem dla wojowników słabszych.

*Lekka kusza: Sprawa wygląda podobnie jak u korbaczu. Odpowiednik stworzony raczej dla mniejszych i słabszych ras.

*Krótki łuk: W prawdzie dużo słabszy od swojego długiego odpowiednika, to jednak popularny wśród złodziei głównie z tej racji że jest zręczniejszy.

*Krótki łuk refleksyjny: Różnica tu wygląda tak samo jak między długim łukiem a długim łukiem refleksyjnym.

*Krótki miecz: Wyśmienita broń dla łotrzyków. W prawdzie słabszy niż długi kuzyn lecz w zręcznych rękach też może być groźny. Z racji ostrza dłuższego niż sztylet jest od niego lepszy.

*Kukri: Zakrzywiony sztylet. Często używany przez piratów. Mocą nie różni się zbytnio od zwykłego sztyletu lecz wygląda zdecydowanie estetyczniej. Z racji swojej egzotyki nie jest jednak powszechnie używany wśród zwykłego pospólstwa.

*Lekki młot: Broń stworzona przez krasnoludy dla ludzi. Jest to lżejszy odpowiednik krasnoludzkich młotów bojowych.

*Maczuga: Zwykły kawałek drewna ociosany na kształt pałki. Niektóre maczugi zakończone są metalowymi wypustkami by broń była groźniejsza.

*Miecz dwuręczny: Głównie wybierany przez dobrze zbudowanych barbarzyńców którzy mimo że to broń dwuręczna wykonują nią cięcia z dużą łatwością i gracją. Półorki z racji swojej budowy często uzbrojone są w dwa dwuręczne miecze.

*Miecz półtoraręczny: Miecz wykuty tak by można walczyć nim jedną bądź dwoma rękoma, w zależności od sytuacji. Jest to miecz dość skuteczny zarówno w walce jeden na jeden jak i regularnej bitwie.

*Młot bojowy: W rękach krasnoluda broń ta dokonuje olbrzymiego przesiewu w oddziałach przeciwnika. Młoty są na tyle ciężkie że przeciętny człowiek z racji braku siły po prostu rezygnuje z takiego wyposażenia.

*Morgensztern: Wąska stalowa rękojeść z osadzoną na końcu kulą naszpikowaną gęsto kolcami. Broń podobna do buławy.

*Podwójny miecz: Połączenie kostura i dwóch długich mieczy. Broń ciężka i trudna do opanowania. Raczej egzotyczna i rzadko spotykana.

*Podwójny topór: Tym razem jest to połączenie kosura i dwóch toporów. Broń używana czasem przez Półorki. Również raczej rzadko spotykana.

*Proca: Broń raczej nie posiada zbyt dużej mocy rażenia. Często stosowana dla rozrywki przez niziołki, lub biednych magów którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup bądź co bądź droższej kuszy. Amunicją są kamienie

*Rapier: Broń biała, lekka. Jest sztandarowym symbolem piratów, lecz używają jej też szlachcice większych miast.

*Sejmitar: Kolejny egzotyczny odpowiednik długiego miecza. Sejmitar cechuje szerokie, i zakrzywione ostrze.

*Shuriken: Metalowe ostrza w kształcie gwiazd do rzucania. Wprawny łotrzyk czy zabójca może zrobić z nich duży pożytek lecz generalnie pociski te nie są zbyt popularne.

*Strzałka: Czyli inaczej rzutki. Podobnie jak z shurikenem, specjalista zrobi z nich pożytek, również jednak nie są one zbyt popularne.

*Sztylet: Krótka broń raczej nie nadająca się do otwartej walki. Stosowana przez cichych zabójców czy łotrzyków którzy zbrodni dokonują niezauważeni.

*Toporek: Mniejsza odmiana siekiery. W społeczeństwie Krasnoludów toporki spełniają zadania sztyletów.

*Toporek do rzucania: Broń miotana stosowana przez Krasnoludów. Są bardzo skuteczne, lecz sporo ważą. Z tego powodu większość ras z nich po prostu rezygnuje.

*Topór bojowy: Bardzo potężna broń. W rękach dobrego i silnego wojownika może narobić wiele szkód. Broń lubiana przez Krasnoludów.

*Topór dwuręczny: Cięższy odpowiednik topora bojowego. Władanie nim jest na tyle trudne że do tej czynności należy używać dwóch rąk. Rzecz inaczej ma się z Półorkami które często stosują to jako broń jednoręczną.

*Wielka buława: Połączenie dwóch broni, kostura i buławy. Broń stanowi zagrożenie jedynie w rękach dobrych wojowników.

*Włócznia: Prosta broń, stworzona jedynie do powstrzymywania konnicy czy też pchnięć we wroga. Zwykły drzewiec zakończony metalowym grotem.


Ostatnio zmieniony przez Richard dnia Czw 11:43, 23 Wrz 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Przygoda w Rivellon Strona Główna -> Tales from Faerun Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Elveron phpBB theme/template by Ulf Frisk and Michael Schaeffer
Copyright Š Ulf Frisk, Michael Schaeffer 2004


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin